10 sposobów, by być bardziej produktywnym w pracy lub we własnej firmie

Twoja kariera zajmuje ponad 1/3 Twojego życia.  Większość ludzi pracuje co najmniej 40 godzin tygodniowo.  Dlatego sukces zawodowy tak bardzo zależy od innych aspektów twojego życia.  Jeśli nie jesteś w pełni usatysfakcjonowany swoim sukcesem w miejscu pracy, może to negatywnie wpłynąć na twoją wartość.  Dlatego tak ważne jest, aby przejąć kontrolę nad swoim sukcesem zawodowym, aby przejąć kontrolę nad swoim samodoskonaleniem.

  1. Zadawaj pytania – aby iść do przodu, musisz wiedzieć, co robisz i co możesz zrobić inaczej.  Musisz przejąć kontrolę nad swoją karierą i zadawać właściwe pytania.  Porozmawiaj ze współpracownikami i szefami o awansie i przejęciu kontroli nad swoją pracą.
  2. Określ swoje umiejętności – jeśli chodzi o samodoskonalenie w miejscu pracy, musisz określić, co sprawia, że ​​jesteś dobrym pracownikiem.  Co cię ekscytuje?  Co cię interesuje?  W czym jesteś dobry?  Być może jesteś dobrym pisarzem;  być może jesteś świetnym sprzedawcą.  Musisz odnaleźć się głęboko w sobie i określić swoje mocne strony, które zaprowadzą Cię do wymarzonej kariery.
  3. Ustalaj priorytety – w pracy ważne jest, aby ustalać priorytety tego, co należy zrobić teraz i później.  Może być łatwo wykonać najpierw proste zadania, a trudniejsze przesunąć na inny dzień.  Jednak to tylko przyniesie ci więcej stresu.  Aby usprawnić swój harmonogram pracy, musisz ustalać terminy i dotrzymywać ich.
  4. Utrzymuj harmonogram – wiele osób nosi ze sobą pamiętnik lub kalendarz swoich spotkań i rzeczy, które należy zrobić.  Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować kontrolę nad swoimi zadaniami i sprawić, że dzień będzie przebiegał płynniej.  Nie tylko planuj wydarzenia związane z pracą;  bądź o krok przed wszystkimi codziennymi obowiązkami i sprawami.  Jeśli widzisz, co należy zrobić , obciążenie pracą może być znacznie mniej przytłaczające.  Po prostu zrób to krok po kroku.
  5. Zrób listę rzeczy do zrobienia — w domu i w pracy, listy rzeczy do zrobienia są jednym z najskuteczniejszych sposobów załatwienia spraw.  Zrób listę wszystkiego, od sprzątania domu i prania, po napisanie raportu i przygotowanie prezentacji w pracy.  Jedną z najlepszych rzeczy na listach rzeczy do zrobienia jest to, że możesz zaznaczyć każdy element po jego zakończeniu.  Zobaczenie, co osiągnąłeś w ciągu dnia dzięki sprawdzonym listom rzeczy do zrobienia, jest wyzwalające i terapeutyczne.  Może poprawić twoją pewność siebie i Twoja motywacja do wykonania pracy.
  6. Zaakceptuj swoje słabości i pracuj nad ich wzmocnieniem – każdy ma słabość.  Podczas gdy niektórzy ludzie nie mogą ortografować bez sprawdzania pisowni komputerowej, inni są przerażeni wystąpieniami publicznymi.  Zaakceptuj swoje słabości, a następnie pracuj nad ich wzmocnieniem.  Być może będziesz musiał uczęszczać na kurs, poświęcić dodatkowe godziny i poprosić o pomoc przełożonych, ale wszystkie te rzeczy mogą poprawić Twoją samoocenę i przełamać bariery Twoich słabości.
  7. Trzymaj się z dala od tych rozrywek — Uwaga użytkownicy Facebooka, MySpace i MSN — odsuńcie się od sieci społecznościowych!  Dla tych, którzy pracują w środowisku biurowym, w którym stale korzystasz z komputera (i Internetu), trzymanie się z dala od zabawnych rozrywek, takich jak gry i rozmowy ze znajomymi, może być wyzwaniem.  Musisz zablokować te strony, aby nie używać ich w pracy.  Nie jest to dobre dla twojego samodoskonalenia , a jeśli twój pracodawca cię złapie, nie będzie to również dobre dla twojej kariery.  Inne rozrywki pochodzą od plotkujących współpracowników i wiadomości tekstowych.  Unikaj tych zakłóceń, aby poprawić etykę pracy.  Jest czas i miejsce na rozproszenie – nazywa się to „po pracy”.
  8. Podejmij małe kroki – duże projekty są trudne do zrealizowania.  Jednak najtrudniejszą częścią jest zawsze rozpoczęcie.  Jeśli musisz zająć się dużym projektem, podziel go na mniejsze sekcje.  Książka to tak naprawdę tylko kilka różnych rozdziałów.  Pomyśl o tym, gdy będziesz musiał zająć się swoim kolejnym dużym projektem.  To może sprawić, że projekt będzie mniej przytłaczający i znacznie zwiększy Twoje szanse na sukces.
  9. Zrelaksuj się raz na jakiś czas – możesz poświęcić kilka minut w ciągu dnia dla siebie, o ile nie zatrzymuje to Twojej produktywności.  Wiele osób może bez przerwy jeździć samochodem przez 10 godzin dnia pracy;  większość ludzi jednak nie może.  Wykorzystaj swoje przerwy w pełni, ale odpręż się i naładuj.
  10. Wykorzystaj własne godziny szczytu – każdy ma określony czas w ciągu dnia, w którym wykonuje najwięcej pracy.  Dla wielu jest to rano.  Dla innych może to być po obiedzie.  Wykorzystaj czas szczytu, wykonując wtedy trudne zadania.