Cukrzyca typu II a ćwiczenia

Jednym z najbardziej niewymagających i najpraktyczniejszych sposobów na obniżenie poziomu cukru we krwi, wyeliminowanie niebezpieczeństw „choroby sercowo-naczyniowej” i ogólnie polepszenie zdrowia i dobrego samopoczucia są ćwiczenia.
Mimo to, w dzisiejszym nieaktywnym świecie, w którym prawie każdą niezbędną pracę można wykonać online, z ergonomicznego fotela przed komputerem lub z linii strumieniowej wiadomości z faksu, ćwiczenia mogą być trudnym argumentem do wygrania nad.

Ciężar ćwiczeń

Każdy powinien ćwiczyć, jednak eksperci ds. zdrowia mówią nam, że tylko 30% populacji Stanów Zjednoczonych otrzymuje zalecane 30 minut codziennej aktywności fizycznej, a 25% w ogóle nie jest aktywnych. W rzeczywistości uważa się, że brak aktywności jest jedną z głównych przyczyn gwałtownego wzrostu cukrzycy typu 2 w USA, ponieważ brak aktywności i otyłość sprzyjają insulinooporności.
Dobrą wiadomością jest to, że nigdy nie jest za późno na ruch, a ćwiczenia to jeden z najłatwiejszych sposobów na kontrolowanie cukrzycy. Szczególnie w przypadku osób z cukrzycą typu 2 ćwiczenia fizyczne mogą poprawić wrażliwość na insulinę, zmniejszyć ryzyko chorób serca i sprzyjać utracie wagi.

Cukrzyca typu 2

Cukrzyca rośnie. Liczba osób, u których cukrzycę diagnozuje się każdego roku, wzrastała o 48% w latach 1980-1994. Prawie wszystkie nowe przypadki to cukrzyca typu 2, czyli cukrzyca o początku wieku dorosłego, która rozwija się w średnim wieku. Objawy cukrzycy typu 2 obejmują zwiększone pragnienie, apetyt i potrzebę oddawania moczu; uczucie zmęczenia, podenerwowania lub mdłości na żołądek; rozmazany obraz; mrowienie lub utrata czucia w dłoniach.
Przyczyny cukrzycy typu 2 są złożone i nie do końca poznane, chociaż badania w szybkim tempie odkrywają nowe wskazówki.
Jednak już udowodniono, że jedną z przyczyn boomu na cukrzycę typu 2 jest poszerzanie się pasów i tendencja do bardziej przy biurku i nieaktywnego trybu życia w Stanach Zjednoczonych i innych krajach rozwiniętych. W Ameryce zmiana była uderzająca; tylko w latach 90. otyłość wzrosła o 61%, a zdiagnozowana cukrzyca o 49%.
Z tego powodu eksperci ds. zdrowia zachęcają osoby, które już chorują na cukrzycę typu 2, do korzystania z cudów, jakie mogą dla nich zdziałać ćwiczenia fizyczne. Bez ćwiczeń ludzie mają tendencję do otyłości. Gdy są otyłe, mają większe szanse na zachorowanie na cukrzycę typu 2.
Dziś amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej informuje, że ponad 80% osób z cukrzycą typu 2 ma kliniczną nadwagę. Dlatego najwyższy czas, aby ludzie, chorzy na cukrzycę typu 2, czy nie, zaczęli wykonywać te skakanie i rozciąganie.

Pierwsze kroki

Pierwszym zadaniem przy każdym planie ćwiczeń, zwłaszcza jeśli jesteś ociężały, jest skonsultowanie się z lekarzem. Jeśli masz czynniki ryzyka kardiologicznego, pracownik służby zdrowia może chcieć przeprowadzić test wysiłkowy, aby ustalić dla ciebie bezpieczny poziom ćwiczeń.
Niektóre komplikacje związane z cukrzycą będą również decydować o tym, jaki rodzaj programu ćwiczeń możesz zastosować. Czynności takie jak podnoszenie ciężarów, jogging lub intensywny aerobik mogą stanowić ryzyko dla osób z retinopatią cukrzycową ze względu na ryzyko dalszego uszkodzenia naczyń krwionośnych i możliwego odwarstwienia siatkówki.

Jeśli jesteś już aktywny w sporcie lub regularnie ćwiczysz, nadal korzystne będzie omówienie z lekarzem swojej regularnej rutyny. Jeśli przyjmujesz insulinę, być może będziesz musiał podjąć specjalne środki ostrożności, aby zapobiec hipoglikemii podczas trening-u.

Rozpocznij powoli

Dla osób z cukrzycą typu 2 rutyna ćwiczeń może być tak prosta, jak energiczny nocny spacer po okolicy. Jeśli do tej pory nie byłeś zbyt aktywny, zacznij powoli i idź w górę. Wyprowadź psa lub wyjdź na podwórko i grabie. Skorzystaj ze schodów zamiast windy. Zaparkuj na tyłach parkingu i idź. Wszystko działa, w rzeczywistości bardzo pomaga.
Ćwiczenia pompujące serce już od 15 do 30 minut dziennie mogą mieć duży wpływ na kontrolę poziomu glukozy we krwi i ryzyko wystąpienia powikłań cukrzycowych. Jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów poruszania się jest rozpoczęcie programu chodzenia. Wszystko, czego potrzebujesz, to dobra para dobrze dopasowanych, wspierających butów i kierunek, w którym należy iść.
Rzeczywiście, nie musisz marnować zbyt wielu wydatków na kosztowne „członkostwo w klubie zdrowia” lub najnowocześniejsze urządzenie zdrowotne, aby zacząć wypompowywać te tłuszcze. Potrzebujesz chęci i determinacji, aby zacząć ćwiczyć, aby prowadzić zdrowsze życie bez cukrzycy typu 2.