Nieświeży oddech – jak go zwalczać?

Niewiele jest w życiu rzeczy bardziej wstydliwych niż nieświeży oddech.  Każdy dotknięty tym schorzeniem szuka tego jednego nieuchwytnego lekarstwa, które może wyleczyć ich z tegoż stanu i znacznie ułatwić życie.  Niestety środki zaradcze nie są do końca proste.

Jeśli jesteś jedną z wielu dusz szukających lekarstwa, miejscem, w którym najprawdopodobniej znajdziesz lekarstwo, jest z pewnością lekarz.  Twój lekarz może udzielić Ci o wiele bardziej spersonalizowanych informacji o tym, który środek zaradczy byłby dla Ciebie najlepszy i pomóc Ci wybrać jeden, ponieważ zna Twoje ciało znacznie lepiej niż ktokolwiek inny.  Jeśli potrzebujesz natychmiastowego lekarstwa, oto kilka z nich.  Mogą one działać lub nie, ale ważne jest, abyś aktywnie szukał lekarstwa, które najbardziej Ci odpowiada, aby upewnić się, że wszystkie przyszłe spotkania z innymi ludźmi nie będą krępujące i że znajdziesz się w swojej strefie komfortu.

Pij wodę!

Przyczyną nieświeżego oddechu, z wyjątkiem niewłaściwego szczotkowania i nitkowania, jest prawdopodobnie suchość w ustach.  Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości płynów, możesz się założyć, że przyczyną cuchnącego oddechu jest chęć nawilżenia ust.  Picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne dla dobrego zdrowia, a nieświeży oddech to tylko jeden powód, aby upewnić się, że pijesz wystarczająco dużo.
Jeśli picie wody jako takiej jest dla Ciebie trudne, spróbuj jeść dużo owoców.  Owoce są pełne wody i są gwarantowanym sposobem na dostarczenie organizmowi większej ilości płynów.  Jest to idealny sposób na rozpoczęcie zmiany diety, która jest drugim z wymienionych środków.

Zmień swoją dietę

Spożywanie dużej ilości mięsa zamiast warzyw i owoców może również prowadzić do cuchnącego oddechu.  Rezygnacja z wysokobiałkowego mięsa i spożywanie większej ilości świeżej żywności jest idealnym lekarstwem dla tych, którzy już regularnie szczotkują i nitkują zęby oraz piją wystarczającą ilość wody, aby utrzymać nawilżenie ust i uzyskać wymaganą ilość płynów dla organizmu, ale nadal cierpią na nieświeży oddech.

Następnym razem pomiń soczysty stek i wybierz zdrową sałatkę.  Jest to jeden z tych rzadkich środków zaradczych na nieświeży oddech, które rzeczywiście działają.  Nie będziesz wiedział, czy jest skuteczny, dopóki sam tego nie wypróbujesz.  Nieświeży oddech nie jest tak trudny, jak większość z nas myśli, że jest do wyleczenia.

Krokiem, o którym większość ludzi myśli, jest poprawa rutyny szczotkowania i nitkowania zębów.  Jednak dobrze zbilansowana dieta może również odgrywać dużą rolę w eliminowaniu problemów z nieświeżym oddechem.  Sprawnie działający układ trawienny może znacznie zmniejszyć ilość bakterii w organizmie, które są przyczyną nieprzyjemnych zapachów.

Acidophilus to coś, co powinieneś upewnić się, że masz wystarczająco dużo w swojej diecie.  Badania pokazują, że brak równowagi bakterii w jelitach może przyczyniać się do nieświeżego oddechu.

Zwiększenie ilości acidophilus w twoim ciele można osiągnąć poprzez spożywanie większej ilości jogurtu bogatego w żywe kultury. Witamina C może pomóc w ochronie dziąseł przed uszkodzeniem komórek, a także przyspieszyć gojenie.  Nieświeży oddech może być często spowodowany złym stanem zdrowia dziąseł.  Dobre źródła witaminy C to kapusta, czerwona papryka, truskawki, pomarańcze i kiwi.
Spróbuj zastąpić część spożywanego białka zwierzęcego pokarmami bogatymi w błonnik, takimi jak warzywa i owoce.  Warzywa i owoce mogą pomóc w oczyszczeniu oddechu, ponieważ są bogate w błonnik i duże ilości enzymów.  W ciągu dnia chrupaj surowe warzywa i owoce, takie jak jabłka, gruszki, marchewki i gałązki pietruszki.  Pietruszka jest naturalnym odświeżaczem oddechu, ponieważ zawiera chlorofil.  Chlorofil to substancja chemiczna, która utrzymuje rośliny zielone i jest uważana za naturalny odświeżacz oddechu. Pij co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby usta były zawsze wilgotne.  Będziesz także wypłukiwał zarazki i bakterie, które mogą gromadzić się w ustach z cząstek jedzenia.

Odwiedź swojego dentystę, aby upewnić się, że choroba dziąseł lub próchnica nie są przyczyną nieświeżego oddechu.  Pamiętaj, że witamina C jest dobra w zapobieganiu chorobom dziąseł.
Ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, jest spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, aby zwalczyć zaparcia.  Badania pokazują, że regularne wypróżnienia usuwają z organizmu toksyny, które mogą powodować nieświeży oddech.  Kiedy jesz duże ilości mięsa, wchłaniasz do krwiobiegu wiele bakterii, które następnie przedostają się do płuc i są wydychane jako nieświeży oddech.  Wysokie źródła błonnika obejmują brązowy ryż, groch, figi, suszoną fasolę, produkty pszenne i suszone śliwki.
Zbilansowana dieta to dobry sposób na upewnienie się, że Twoje ciało jest w dobrej kondycji i pracuje tak, jak powinno.  Samo to może pomóc Ci wyeliminować nieświeży oddech.

Jak leczyć nieświeży oddech

Przyczyny nieświeżego oddechu

Nieświeży oddech jest zwykle spowodowany przez bakterie, które tworzą się w jamie ustnej i żywią się resztkami jedzenia, które pozostają między zębami po posiłku. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że usta są czyste po posiłku, jest mycie zębów i robienie tego po każdym posiłku, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii.  W ten sposób możesz zapobiec nieświeżemu oddechowi.
Pokarm, który utknął w zębach, umożliwia rozwój bakterii i sprawia, że ​​jest to chroniczny problem, jeśli nie zostanie natychmiast rozwiązany.  Ten problem dotyczy bardziej osób jedzących mięso niż tych, którzy są tylko wegetarianami.  Bakterie rozwijają się na mięsie pozostawionym w jamie ustnej, między zębami po posiłku.
Najlepsze sposoby na utrzymanie czystości jamy ustnej i unikanie nieświeżego oddechu

Tworzenie się płytki nazębnej na zębach to kolejny obszar, w którym bakterie rozwijają się i są przyczyną nieświeżego oddechu.  Płytka nazębna może również dostać się pod dziąsła i jeśli nie jest leczona lub natychmiast może spowodować poważne problemy z zębami.  Dokładne mycie zębów kilka razy dziennie pozwoli pozbyć się problemu, który powoduje nieświeży oddech i całkowicie go wyeliminować.  Bardzo ważne jest codzienne nitkowanie zębów.  W ten sposób płytka nazębna nie osadza się na zębach i pod dziąsłami.
Inną ważną metodą na pozbycie się nieświeżego oddechu jest zapobieganie przedostawaniu się bakterii do pokarmu i rozmnażaniu się w jamie ustnej.  Najlepszym sposobem jest upewnienie się, że po posiłku w ustach nie pozostały żadne resztki jedzenia.  Oczywiście mycie zębów i czyszczenie nicią dentystyczną po każdym posiłku jest kluczowym czynnikiem w utrzymaniu czystości jamy ustnej.
Odwiedź dentystę
Jeśli okaże się, że nic z tego nie pomaga w pozbyciu się nieświeżego oddechu, zdecydowanie nadszedł czas, abyś udał się do dentysty.  Dentysta może dokładnie oczyścić jamę ustną, a także sprawdzić, czy nie ma innej przyczyny nieświeżego oddechu.  Poproś o radę, jak dbać o usta w taki sam sposób, jak po profesjonalnym czyszczeniu i naucz się, jak zawsze tak dbać.