Czy warto stosować toniki?

Jak wiadomo każda kobieta ma inny rodzaj cery. Jedne mają bardziej problematyczną cerę, a inne mniej. Tak jest zawsze. Dlatego na rynku możemy spotkać kosmetyki, które są przeznaczone do każdego rodzaju. Dlatego na pewno każda znajdzie coś dla siebie. Nie od dzisiaj wiadomo, że płeć piękna lub dbać o siebie i swoje ciało, także o twarz. Niektóre używają tylko wody z mydłem, ale czy to jest dobry pomysł? Niezupełnie. Wszystko dlatego, że mydła są chemicznie perfumowane. W drogeriach stacjonarnych i internet -owych możemy znaleźć różnego rodzaju toniki do twarzy. Czy warto je stosować? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. Jednak ważna w tym tekście będzie także odpowiedź na pytanie jak dobrać tonik do twarzy i jak go używać. Kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym kosmetykiem, zdecydowanie powinny zapoznać się z tekstem.

Jak dobrać tonik do cery?

Zanim jednak do tego przejdziemy, warto na początku zastanowić się w ogóle czym jest tonik. Jest to nic innego jak nieodłączny element, który jest potrzebny do codziennej pielęgnacji. Wiele kobiet stosuje go zarówno rano jak i wieczorem do oczyszczenia skóry twarzy. Ten kosmetyk powinien znaleźć się w łazience każdej kobiety. Wiele osób uważa, że tym można zmyć makijaż. Otóż nie. Do zmywania makijażu jest specjalny płyn micelarny.  Tonik na twarzy zostaje, a płyn się zmywa.  Tego typu kosmetyk, jak już było wspomniane  musi być dobrany do potrzeb cery każdej kobiety. Zatem jeśli skóra jest przesuszona, powinniśmy  sięgać po tonik o właściwościach nawilżających. Mogą być z dodatkiem aloesu lub kwasu hialuronowego.  Do cery trądzikowej natomiast, poleca  się  toniki złuszczające na bazie kwasów  oraz antybakteryjne,. Ich celem zwężanie porów i ograniczanie wydzielania sebum.  Każdy typ cery, powinien unikać  toników na bazie alkoholu. I to trzeba zapamiętać, gdyż jest to naprawdę ważna informacja.

Jak używać tonik?

Nie każda kobieta wie , ale tonik powinno nakładać się zawsze po tym, jak nasza cera zostanie dokładnie oczyszczona. Po tej czynności aplikujemy serum do twarzy oraz ulubiony krem nawilżający. Jak powinniśmy nakładać tonik? Otóż najlepszym sposobem jest robienie tego za pomocą wacika kosmetycznego. Delikatnie przecieramy nim naszą twarz.  Jak już było wspomniane, warto go stosować dwa razy dziennie, czyli rano  i wieczorem.  Jednak to zależy od rodzaju tonika. Jeśli będziemy w sposób regularny stosować tonik to możemy być pewni, że zobaczymy efekty. To jeden z filarów świadomej pielęgnacji twarzy.  Jeśli skóra jest prawidłowo oczyszczona, a następnie stonizowana to można by rzec, iż  wpływa na całokształt pielęgnacji, tworząc system naczyń powiązanych ze sobą. Do tego, jeśli dobierzemy odpowiedni kosmetyk do naszej cery, zauważymy, że  serum i krem znacznie lepiej na nas działają. Tonik potęguje ich działanie. Co oznacza, że efekty będą widoczne szybciej.